Chalupa a okolí

Chalupa

Chalupa pochází z poloviny 19.století. Od doby vzniku prošla řadou rekonstrukcí, které začaly roku 1993. Mezi zásadní z nich patřila kompletní výměna střechy, přestavba půdních prostor na dva apartmány, pořízení plynového vytápění v celém objektu a úprava venkovních prostor k relaxaci a grilování.


Typická, roubená chaloupka se nachází v jednom z největších zimních středisek západních Krkonoš v Rokytnici nad Jizerou.V zimě je chalupa ideální pro milovníky sjezdového lyžování (sjezdařský areál Lysá hora 1344m.n.m., Studenov a řada kratších vleků). Na své si přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. Je zde řada upravených tras, které navazují na Krkonošskou lyžařskou magistrálu. Dopravu přímo do lyžařského areálu Vám ulehčí po celé zimní období skibus. Zastávka je pár metrů od chalupy.


Nudit se zde ale rozhodně nebudete ani v letním období. Velké množství turistických cílů, které můžete dobývat pěšky či na kole, určitě stojí za to (Dvoračky, Horní Mísečky, Zlaté návrší, Harrachov, Špindlerův Mlýn, Jizerské hory a další). Chalupa je vybavena pro venkovní posezení a grilování (dřevěné stoly a lavice, krb s grilem, plocha pro hry dětí, pískoviště).


Pro chvíle zábavy můžete navštívit nedaleký bowling nebo multifunkční halu (tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis...). Podrobněji popsáno v sekci zábava.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu

 
 

Ubytování

Celková kapacita chalupy je 19 míst (5 ložnic). V přízemí jsou tři ložnice (3, 3 a 5 lůžek), v podkroví dva apartmány (5 a 3 lůžka).

 
 

V přízemí se nachází velká světnice s krbem, sezením pro 14 osob a televizí s kabelovým a satelitním příjmem. WiFi připojení zdarma. Světnice je propojena s plně vybavenou kuchyní (veškeré nádobí pro větší počet lidí, plynový sporák, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, lednice, myčka, varná konvice, topinkovač, sendvičovač, elektrický gril). V přízemí je dále koupelna, sociální zařízení a místnost na odkládání lyží.


Cena ubytování je od 230 Kč (osoba/den/lůžko), v zimní sezóně od 270 Kč (osoba/den/lůžko). Upřednostňujeme týdenní pobyty.

 
 

Zábava

Rokytnice nad Jizerou nabízí kromě zimního sportovního vyžití také mnohé z letních aktivit jak u nás tak i v blízkém okolí.

Bowling

V areálu Pensionu Zlatá Podkova je otevřeno bowlingové centrum se čtyřmi dráhami, barem, posezením, elektrickými šipkami, biliárem a kulečníkem.

Tel.: +420 481 522 934
Web: www.rokytnice.com/podkova

Kuželky

Kuželna Spartak Rokytnice a.s. nabízí možnost si zakoulet v jediné kuželně v okolí. K dispozici jsou dvě dráhy s novým povrchem a s novým automatickým stavěním kuželek. Dále je zde restaurace s točeným pivem a drobným občerstvením, šatna, hlediště pro diváky.

Tel.: +420 603 572 894
Web: www.rokytnice.com/kuzelky

Motokáry a skútry

Umíte si ještě hrát? Chybí Vám adrenalin? Tak navštivte největší motokárovou dráhu v západních Krkonoších.

Tel.: +420 602 957 568
Web: www.rokytnice.com/hotel-stary-mlyn

Nebaví Vás chodit pěšky, nemáte kolo a auto nejede? Pak je ta pravá chvíle navštívit naši půjčovnu skútrů a čtyřkolek.Přistavení k hotelu (pensionu) ZDARMA!

Tel.: +420 776 253 823
Web: www.moto-krkonose.cz

Paragliding

Letový terén Lysá hora se nachází v západní části Krkonoš v I, II. a III. zóně Krkonošského národního parku (KRNAP). Samotné startoviště se nachází v III. zóně. Jedná se o letový terén určený pro rekreační a výkonnostní termické létáni padákových (PK) a závěsných kluzáků (ZK). Veškerý pohyb v této lokalitě se řídí návštěvním řádem KRNAP.

Snowtubing

V areálu pensionu a hotelu Farma Zlatá Podkova je jako zpestření snowtubing – jízda v gumovém člunu v dráze. Ideální pro větší skupiny lidí. Tento druh sportu je bezpečný, protože člun je veden v dráze.

Tel.: +420 481 522 934
Web: www.rokytnice.com/podkova

Sportovní hala

Pro váš aktivní odpočinek a při špatném počasí je možno využít služeb Sportovní haly TJ Spartak. Hala 18×36m je použitelná téměř pro všechny druhy míčových her (fotbal, tenis, volejbal, basketbal, házená apod.). Tělocvična o rozměrech 12×18m je dobře vybavena cvičebním nářadím, včetně trampolíny. Využít lze i saunu nebo vybavenou posilovnu. V jarních, letních a podzimních měsících jsou pro vás navíc připraveny tenisové dvorce a volejbalové hřiště přímo u Sportovní haly.

Tel.: +420 481 523 627
Web: www.rokytnice.com/sportovni-hala/